Arqile Kosta

Freelance dhe CEO “ArtKo Web-development”

Tiranë, ALBANIA
Ndërtim Faqe Interneti & Shërbim mirëmbajtje

Më parë: Profesor “Hyrje në Sociologji” më tepër…
EDUKIMI: Univertisteti i Tiranës më tepër…

Detaje Personale
  • Vend ndodhja: Tiranë
  • Kombësia: Shqiptare

KUSH JAM

Jam freelancer, i fokusuar në ndërtimin e rimodelimin e website dinamike për biznese, shitje online, blog dhe portofolio. CMS: WordPress, Joomla, Drupal, etj. Kam mbi 12 vjet përvojë e bashkëpunim me klientë të ndryshëm: kompani dhe individë shqiptarë e të huaj. Përvoja 30 vjeçare si pedagog i sociologjisë, etikës profesionale e trainues, më jep avantazh të njoh dhe kuptoj nevojat e marketingut të bizneseve, organizatave dhe individëve.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Etiam tincidunt nulla tortor, a imperdiet enim tristique nec. Nulla lobortis leo eget metus dapibus sodales. Sed placerat vitae dui vitae vehicula. Quisque in tincidunt ligula, nec dignissim arcu. Praesent aliquam velit vel libero dictum, non sollicitudin lectus mollis. Morbi sollicitudin auctor gravida. Vivamus vitae dui non lorem euismod pretium. Morbi congue sem sed ex iaculis, nec mattis felis pretium. Nullam molestie libero id odio blandit sodales. Suspendisse non mauris et felis molestie placerat aliquet a risus. Aliquam ac leo tempus, hendrerit eros mollis, gravida est. Proin euismod ipsum a tellus condimentum dapibus. Integer porttitor felis elit, eget rutrum ligula commodo quis. Praesent ultricies neque eu mi congue blandit. Nulla feugiat feugiat aliquet. Morbi sed mattis erat. Nullam scelerisque molestie eros, id tristique felis iaculis non. Duis pellentesque neque eget iaculis varius. Donec at nisl semper, aliquam est id, tincidunt lacus. Donec at erat purus. Morbi tincidunt nunc non diam porta, at fermentum orci bibendum. Donec arcu nisi, ornare nec commodo vitae, sollicitudin sed magna. Cras sit amet justo et nulla pulvinar laoreet. Phasellus scelerisque, metus id posuere vulputate, diam tellus iaculis sapien, eget scelerisque ipsum libero convallis velit. Duis lorem ligula, faucibus quis tellus nec, fringilla ultricies leo. Etiam tempus congue magna. Suspendisse porta dictum tortor, eu volutpat ipsum eleifend nec. Aliquam dapibus lorem luctus, cursus libero imperdiet, mattis nunc. Sed in ipsum diam. Quisque efficitur metus purus, vitae fermentum lacus venenatis id.

View More

EKSPERIENCA

FromJan. 2006ToPrezent

(11 Vjet)

FrelanceTIRANE

Zhvillues Web, Webmaster, ArtKo CEO

Freelance

“Përvoja pa teorinë është e verbër, por teoria e pa përvojën është një lojë intelektuale” (Immanuel Kant)
“Përvoja nuk gabon. Gabojnë gjykimet tona, duke pritur prej saj atë që është përtej fuqive të saj” (Leonardo da Vinci)

FromShta. 1992To2005

(13 Vjet)

Akademia e PolicisëTIRANE

Lektor i Sociologjisë dhe Etikës Profesionale, Përgjegjës i Seksionit të Shkencave Sociale

Lektor i Etikës profesionale dhe Sociologjisë së Rendit Publik

“Ne mund ta mësojmë urtësinë në tri mënyra: Së pari, duke reflektuar, që është më fisnikja; Së dyti, duke imituar, që është më e lehta dhe së treti nga përvoja, që është më e hidhura” (Confucius)

FromSep 1986To1992

(3 YEARS 9 MONTHS)

Shkolla 2 Vjecare e PolicisëTIRANE

Lektor i Filozofisë, Shef i Katedrës së Shkencave Sociale

Si pedagog dhe drejtuesi Seksionit të shkencave sociale përgatita programe mësimore e trainimi në etikën profesionale të policisë, menaxhim, sociologji e rendit publik dhe konfliktit. Bashkëpunova për ndërtimin e manualeve dhe edukimin në të Drejtat e Njeriut, marrëdheniet me publikun dhe komunikim.

FromShk 1972ToMars 1986

(14 YEARS 9 MONTHS)

Organizata e RiniseSARANDE, POGRADEC, TIRANE

Instruktor i Rinisë dhe punonjës social

Drejtues, Këshillues dhe Edukator

“Mëso nga e djeshmja, jeto të sotmen, shpreso për të nesërmen. Gjëja më e rëndësishme është të mos ndalësh kurrë së pyeturi” (Albert Einstein)”

ARESIMI

Magjia fillon tek Edukimi!

E gjitha fillon me pasionin e rinisë, për eksplorimin e përvojave të reja në mësim, teatër, pikturë, elektronikë dhe sport. Në universitet mësova filozofi, etikë, estetikë e sociologji. Kjo më forcoi interesin për njerzit, punën, artin dhe shoqërinë. Gjatë 30 vjetëve të punës me rininë dhe si mësimdhënës, aplikova në jetën praktike e në krijimtari, aftësitë dhe dijet e fituara. Shkrova manuale, katalogë, monografi dhe ndertova faqe interneti, duke kërkuar rrugë, metoda dhe teknologji të reja. Jam i apasionuar ndaj mësimdhënies, krijimtarisë dhe web-dizajnit dhe nuk ka kthim mbrapa.

AFTËSITË DHE GJUHËT

Mësimdhënie
Etikë
Teoria e DNJ
Sociologji
Teoria e PK
Marketing
WordPress
Joomla
  • EnglishAnglisht: Basic
  • ItalishtItalian: Advanced
  • FrëngjishtFrench: Basic
  • ShqipShqip: Nativ

PORTFOLIO I PUNEVE


REKOMANDIME